Poleg študija delovne terapije se že približno eno leto ukvarjam z delom maserke.
Piše: Nika Gombač
STIK IN DELO Z LJUDMI
Med delom maserja in mojim študijem ni velikih ujemanj, le stik in delo z ljudmi oziroma bolniki. Tako eno kot drugo mi pa daje neverjetno zadovoljstvo, predvsem takrat, ko vidim da sem s svojim znanjem in vloženim trudom nekomu pomagala in pripomogla k lajšanju situacije.
RAZUMEVANJE KLIENTOV
Življenje je polno izzivov, skupek in splet medsebojnih odnosov. Zdi se mi, da je poklic maserja eden izmed profilov, kjer moraš imeti do ljudi veliko stopnjo razumevanja, potrpežljivosti in prilagodljivosti, da moraš znati ljudem prisluhniti. Tak odnos zelo veliko pripomore k razumevanju klientov. Včasih je pa tako, da brez tega pravzaprav ne gre.
CELOSTNA OBRAVNAVA
Kot maser kmalu ugotoviš, da je masaža le del terapije in celostne obravnave človeka. Klasična masaža je pa tu prvi korak in uvod v svet manualne terapije, začetek dolge poti. Kako in kam se bo ta razvijala in nadaljevala ter kako strma bo, pa je odvisno od vsakega posameznika. K vsemu pa sigurno pripomorejo tudi izkušnje in izzivi s katerimi se sreča na tej poti, ki lahko nekoga odbijejo, nekomu drugemu so pa velika spodbuda.
KITAJSKA TRADICIONALNA MEDICINA
Šola Kitajske tradicionalne medicine, ki jo sedaj obiskujem mi je že dala kar nekaj novih pogledov v svet masaž, tudi masažnih prijemov, predvsem pa dodatno širino, ki bi jo rada le še nadgrajevala.